ЗМІНИ ДЛЯ ПЛАТНИКІВ ЄДИНОГО ПОДАТКУ 2020

Хто і з якого часу має застосовувати РРО?

Перша група РРО не застосовує у свіх випадках.

До 1 жовтня 2020 РРО не застосовуються платниками єдиного податку другої – четвертої груп незалежно від виду діяльності, обсяг доходу яких не перевищує 1 млн. гривень, окрім реалізації:

– технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту; – лікарських засобів, виробів медичного призначення та надання платних послуг у сфері охорони здоров’я.


З 1 жовтня 2020 року до 1 січня 2021 року реєстратори розрахункових операцій та/або програмні реєстратори розрахункових операцій не застосовуються платниками єдиного податку другої – четвертої груп (фізичними особами – підприємцями), обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1000000 гривень, незалежно від обраного виду діяльності, крім тих, які здійснюють:

  • реалізацію товарів (надання послуг) через мережу Інтернет;
  • реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту;
  • реалізацію лікарських засобів, виробів медичного призначення та надання платних послуг у сфері охорони здоров’я;
  • реалізацію ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння;
  • роздрібну торгівлю вживаними товарами в магазинах (група 47.79 КВЕД);
  • діяльність ресторанів, кафе, ресторанів швидкого обслуговування, якщо така діяльність є іншою, ніж визначена пунктом 11 статті 9 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”;
  • діяльність туристичних агентств, туристичних операторів;
  • діяльність готелів і подібних засобів тимчасового розміщення (група 55.10 КВЕД);
  • реалізацію текстилю (крім реалізації за готівкові кошти на ринках), деталей та приладдя для автотранспортних засобів відповідно до переліку, що затверджується Кабінетом Міністрів України.

З 1 січня 2021 року РРО застосовуватимуть всі платники єдиного податку 2-4 групи.

Який новий поріг граничного доходу єдинщиків?

З 1 січня 2021 року річний ліміт доходу платників єдиного податку другої групи підвищується з 1,5 млн грн до 2,5 млн грн.

р.s. На розгляді парламенту перебуває законопроект http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=67220 , який передбачає збільшення граничного доходу для платників єдиного податку: до 1 млн. для першої групи; до 5 млн. для другої групи і до 10 млн.для третьої групи. Чи буде він ухвалений парламентом і коли – поки говорити рано. Ми тримаємо руку на пульсі і неодмінно проінформуємо Вас, як тільки будуть новини з цього приводу.

Наші клієнти
AVE
Турист-ЛТД
Astra Dia
Укрліскомплекс
Карпати насолоджуйся
Флоріан Шуз
Unisolar
Ломбард
Sadko
Plati
Bograch Print
ПрАТ Андезит
Ужліс
Квіти Закарпаття
Dastor
Medstar
Квітка Полонини
Masterplast
FLEX
ПраТ Будавтодор