ОРЕНДА І КАРАНТИН: ЯК ЗНАЙТИ ПРАВОВИЙ ВИХІД?

У зв’язку із оголошенням карантину багато закладів торгівлі, громадського харчування, послуг, а також інші господарюючі суб’єкти змушені були зупинити свою діяльність. Дуже значна частина таких суб’єктів здійснювали свою діяльність в орендованих приміщеннях, тож вони опинилися у дуже складному становищі, адже не маючи змоги здійснювати діяльність і отримувати прибуток, у них наявні чинні орендні зобов’язання, які, як правило фіксовані і не залежать від результатів господарської діяльності. То ж як діяти, якщо виконувати орендні зобов’язання на попередніх умовах нема можливості? Пропонуємо наступні юридичні інструменти:
Перший і основний спосіб – переговори із орендодавцем щодо зміни істотних умов оренди на період карантину (самий ефективний спосіб, який дасть можливість врахувати інтереси обох сторін і знайти компроміс).
Якщо орендодавець виявився непоступливим, орендар може використати норму ч.6 ст.762 Цивільного кодексу, яка передбачає, що орендар звільняється від плати за весь час, протягом якого майно не могло бути використане ним через обставини, за які він не відповідає. Однак ця норма працює не у всіх випадках, бо якщо приміщення використовується, наприклад, для зберігання майна або товару, не залежно від закриття закладу для відвідувачів повністю уникнути сплати оренди не вдасться.
Також для уникнення штрафів і пені за несвоєчасне виконання зобов’язань, можна скористатися нормою ч.1 ст.617 Цивільного кодексу, яка передбачає, що особа, яка порушила зобов’язання, звільняється від відповідальності за порушення зобов’язання, якщо вона доведе, що це порушення сталося внаслідок випадку або непереборної сили. В такому випадку, якщо це передбачено умовами договору, можна буде послатися на форс-мажор і отримати сертифікат від Торгово-промислової палати.
Ми сподіваємося, що в цей складний період бізнес буде здатний до конструктивного порозуміння. У будь-якому випадку, не слід забувати про юридичні інструменти, які вам можуть у цьому допомогти. Ми завжди готові надати Вам якісну юридичну підтримку!

Наші клієнти
AVE
Турист-ЛТД
Astra Dia
Укрліскомплекс
Карпати насолоджуйся
Флоріан Шуз
Unisolar
Ломбард
Sadko
Plati
Bograch Print
ПрАТ Андезит
Ужліс
Квіти Закарпаття
Dastor
Medstar
Квітка Полонини
Masterplast
FLEX
ПраТ Будавтодор