УВАГА! ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО ДОДАТКОВИХ ОБМЕЖУВАЛЬНИХ ЗАХОДІВ

10 квітня 2020 року Регіональною комісією з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Закарпатської обласної державної адміністрації було прийнято рішення, оформлене Протоколом № 4 від 10 квітня 2020 року (далі – Рішення регіональної комісії від 10 квітня 2020 року), яким було рекомендовано райдержадміністраціям, міськвиконкомам, об’єднаним територіальним громадам запровадити відповідно до законодавства додаткові обмежувальні протиепідемічні заходи на період карантину, шляхом виконання додаткових профілактичних немедикаментозних заходів, під час вихідних та святкових днів (з 13 год 00 хв. суботи до 6 год 00 хв. першого робочого дня після вихідних (святкових) днів, серед яких:

 • обмеження пересування та перебування громадян в громадських містах;
 • без особливої потреби, утриматися від перебування у громадських містах;
 • не виходити на вулиці населених пунктів;
 • утриматися від використання власних транспортних засобів;
 • утриматися від переміщення між населеними пунктами;
 • без особливої потреби, утриматися від відвідування аптек, продовольчих магазинів, автомобільних заправних станцій.
 • Варто зазначити, що вказане Рішення Регіональної комісії від 10 квітня 2020 року має рекомендаційний характер та адресовано саме райдержадміністраціям, міськвиконкомам та об’єднаним територіальним громадам, а прийняття такого рішення не тягне автоматичне запровадження додаткових обмежувальних заходів на території Закарпатської області.
  Поряд з цим, згідно положень ст. 64 Конституції України, конституційні права і свободи людини і громадянина не можуть бути обмежені, крім випадків, передбачених Конституцією України.
  Відповідно до ст. 29 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» карантин встановлюється та відміняється Кабінетом Міністрів України. Рішення про встановлення карантину, а також про його відміну негайно доводиться до відома населення відповідної території через засоби масової інформації.
  У рішенні Кабміну про встановлення карантину, зокрема, встановлюються тимчасові обмеження прав фізичних і юридичних осіб та додаткові обов’язки, що покладаються на них.
  Із вищезазначеного не вбачається можливим прийняття місцевими органами державної влади та місцевого самоврядування додаткових обмежувальних заходів, (в тому числі і передбачених у Рішення Регіональної комісії від 10 квітня 2020 року).
  Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні» та Законом України «Про місцеві державні адміністрації» жоден місцевий орган державної влади та місцевого самоврядування також не наділений повноваженнями щодо введення додаткових обмежувальних заходів (в тому числі і щодо обмеження конституційних прав громадян під час карантину).
 • ВИСНОВОК:
 1. Рішення Регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Закарпатської обласної державної адміністрації від 10 квітня 2020 року (Протокол № 4) має рекомендаційний характер та адресоване райдержадміністраціям, міськвиконкомам та об’єднаним територіальним громадам.
 2. Сам факт прийняття рішення Рішення Регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Закарпатської обласної державної адміністрації від 10 квітня 2020 року (Протокол № 4) не тягне за собою автоматичне введення додаткових обмежувальних заходів на території Закарпатської області.
 3. Рішення про введення додаткових обмежувальних заходів в період карантину може бути прийнято виключно Кабінетом Міністрів України.
Наші клієнти
AVE
Турист-ЛТД
Astra Dia
Укрліскомплекс
Карпати насолоджуйся
Флоріан Шуз
Unisolar
Ломбард
Sadko
Plati
Bograch Print
ПрАТ Андезит
Ужліс
Квіти Закарпаття
Dastor
Medstar
Квітка Полонини
Masterplast
FLEX
ПраТ Будавтодор